PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32598}

Niewierna

Unfaithful
7,2 36 476
ocen
7,2 10 1 36476
7,2 4
oceny krytyków
Niewierna
powrót do forum filmu Niewierna

Na pewno wielu z was rozczarowało zakończenie filmu , gdzie możemy się tylko domyślać czy główny bohater zgłosi się na policje , czy też zacznie układać sobie z żoną życie od nowa . Ja odsyłam wszystkich do obejrzenia DVD z filmem , gdzie w dodatkach ukryte jest alternatywne zakończenie filmu i zakończenie naprawde rozczarowuje . Ja już ostrze sobie pazurki na Soundtraczek z filmu , który moim skromnym zdaniem jest jednym z lepszych . A wszystko to zasługa naszego Oscarowego Jana Kaczmarka , który stworzył muzyke dynamiczną , miejscami pełną napięcia , ociekającą erotyzmem . Jedną z lepszych scen filmu jest ta gdy Paul rysuje Connie kwiatuszka i ta niepewnośc czy Richard odkryje go czy nie . Podczas spotkań z Paulem Connie odżywa , wtedy możemy zauważyć jak wielki seksapil posiada Diane Lane , coś cudownego .

ocenił(a) film na 10
Alexanderrr_2

rozczarowało??????!!!!
Takie zakończenie było świetnym posunieciem i(moim zdaniem) własnie w taki sposób powinno kończyć się to dzieło.Daje to do myślenia...

ocenił(a) film na 8
tsubasa

Dokladnie tak...kazdy moze sobie dospiewac zakonczenie...

ocenił(a) film na 9
Alexanderrr_2

Też uważam że zakończenie zrobione jest świetnie. Chociaż mi wydaje sie że zgłosił sie jednak na policje. Jestem ciekaw jakie jest zakończenie w tej wersji dvd o którym mówił Alexander jest ktoś wie był bym bardzo wdzieczny o podanie go.

użytkownik usunięty
Mielniku

Film również koczy się na skrzyżowaniu,lecz rozmowa w aucie wzbogacona jest o dodatkowy dialog w którym bohater Gere'a prosi Lane o opiekę nad synem oraz o przypominanie mu,że tata wciąż go kocha.Po tym wysiada z samochodu i udaje się do komisariatu.Ściemnienie obrazu i napisy.

ocenił(a) film na 10

Ja jednak wolę takie niejednoznaczności na końcu, bo przynajmniej film zostaje w głowie i zmusza do jakiejś refleksji. I tu tak właśnie jest...

Makintosh

nieoryginalne, bo w wielu filmach się już pojawiało i może dlatego nie wywarło na mnie takiego wrażenia. ale mimo to takie zakończenie powoduje że o filmie sie nie zapomina

Alexanderrr_2

Muzyka rewelacyjna 10/10, a co do reszty to zalezy kto co lubi, mnie się film podobał "taki zyciowy";-),dobra gra oliviera martineza (jego francuzki akcent dodawał pikanteri tem filmowi)Ogólnie film 7/10

użytkownik usunięty
fiona_20

Moim zdaniem to najlepsze zakończenie z możliwych, a i poza tym ukłon dla polskiego filmu "Nóż w wodzie", który kończy się w ten sam sposób.

ocenił(a) film na 8

zakonczenie swietne film tez niczego sobie;]

ocenił(a) film na 8
marfynka

Całość mocno refleksyjna (y)

ocenił(a) film na 8
fiona_20

PO tylu latach moj wpis, ale musze: "zyciowy" do pewnego momentu, bo raczej rzdko kto posuwa sie aby zabic rywala...
Poza tym francuski jesli chodzi o jezyk:-)

ocenił(a) film na 8
Alexanderrr_2

Zakonczenie jest swietne i bardzo symboliczne, stoja na skrzyzowaniu czyli na rozdrozu pomiedzy dwiema decyzjami. W momencie gdy snuja sielska wizje przyszlosci by zostawic wszystko za soba i wyjechac sygnalizacja pokazuje zielone swiatlo, czyli szansa na inne zycie, wyjscie z tej sytuacji. Moment w ktorym mogli jeszcze zawrocic wybrac inna droge. Pozniej pojawia sie czerwone swiatlo co oznacza ze nie skorzystali z tej opcji i wybrali wyjscie racjonalne , czyli poddanie się. Racjonalne dlatego ze ich wizja byla zbyt wyidealizowana prawdą jest że nie da sie uciec od siebie swoich czynow, zakopac cos jakby nigdy nie mialo miejsca. Widac bylo jak wielki ciezar dzwigaja ukrywajac ta tajemnice, przed samym soba oraz otoczenien, przed wlasnym sumieniem.. to bylo w gruncie rzeczy najzdrowsze wyjscie.
No i pozniej mozna się domyslic widzimy sygnalizacje pokazujaca czerwone swiatlo, komisariat, czyli najprawdopodbniej bohater oddaje sie w rece policji. Sama scena chwile wczesniej pokazuje jakby ci dwoje zegnali sie ze soba, a wyraz twarzy Connie pokazuje jej wsparcie i oddanie w tej sytuacji dla niego.

Bluecastle

Dlaczego "najprawdopodobniej"? Nie widzę w filmie tego motywu pożegnania, zapowiedzi oddania się władzom, szczególnie że wcześniej żona jednoznacznie odrzuca taką sugestię.

zweistein

Przeca wcześniej była scena, jak policja jechała na sygnale i myśleli że to po niego. Ta scena to klucz. Nie mogą tak żyć, bać się każdego przejeżdżającego kolo domu radiowozu. Są na to zbyt uczciwi. To oczywiste że zgłosił się na policję. Zawsze jest szansa na niższy wyrok, bo sam się zgłosił i działał w afekcie.

ocenił(a) film na 7
zweistein

Żegnali się w samochodzie opowiadając głupoty na temat życia na plaży. Kamera odjechała. Stali na światłach pod komisariatem. Płakali.

Oczywiste, że tam ich małżeństwo się skończyło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones