PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=89067}

Dzień za dniem

Life Goes On
7,3 3 246
ocen
7,3 10 1 3246
Dzień za dniem
powrót do forum serialu Dzień za dniem

pamietacie co sie od tego filmu narodzilo? narodzilo sie wyzwisko (zwlaszcza wsrod mlodych) : koras, korek, korki teacher,... napewno pamietacie :-)

ziutek11113

Przebóg, nie sądzę, żeby ktokolwiek wyzywał się od "korki ticzer", ale "korki taczer" owszem. No i przesławny dowcip "idzie Corky i Becca".

daggisa

Tak, słynne przezwiska ;) oczywiście mówiło się też po po prostu: "Ty daunie" :)

ocenił(a) serial na 10
jedzoslaw

do teraz tak sie mowi;)

daggisa

Był tez taki dowcip: Co piłkarze mają pod butami? Zapytany odpowidał "korki" a pytający przedstawiał się, "miło mi jestem Krzysiek". Kawał denny jak cholera ale wtedy wydawał się śmieszny. :D

ocenił(a) serial na 7
ullmayer

W podstawówce to wszystko było śmieszne :D

ocenił(a) serial na 6
ziutek11113

Nie wszystko

ocenił(a) serial na 7
giovanni50

Nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi, szkoda.

ocenił(a) serial na 6
ziutek11113

Zrozumiałem
Brecht był ze wszystkiego

ocenił(a) serial na 7
giovanni50

Nie zrozumiałeś.

użytkownik usunięty
ullmayer

Hhahaaha, dzięki za przypomnienie. Ale to było głupie :D

ullmayer

ha u mnie dokładnie tak samo jaki ten świat mały,jeszcze dziś pytałem kolegę czy pamięta !

daggisa

mógłbyś go opowiedzieć, pamiętam jak się przezywali: ,,ty korku", ,,ty korasie". Ale nie słyszałem przesławnego dowcipu "idzie Corky i Becca".

ziutek11113

ja pamiętam jak na lekcjach angielskiego zamiast "good morning teacher" mówiliśmy "good morning taczer:)"

ocenił(a) serial na 10
ziutek11113

Mówi się tak do dziś "ty korku". Wiadomo od kogo pochodzi to określenie. Wśród dzisiejszej młodzieży raczej mało spotykane.

ocenił(a) serial na 6
Telewidz

Z filmów seriali i kabaretu zyskaliśmy:
Stivenka -pedał - Dynastia
Murdock-idiota-Drużyna A
Larry-idiota- Jakaś telenowela
Korkyego-down- Dzień za dniem

ziutek11113

korki - to byl klasyk - ogolno polski, a kto wie, moze i mialo to zasieg miedzynarodowy?

potente

no tak, było, tak się przezywaliśmy na podwórku, Dziś wspominam ze znajomymi tamte czasy, ten serial, fajnie było.

ocenił(a) serial na 6
annik_2

Teraz wszyscy się śmieją z Maćka z Klanu

giovanni50

No i jedno i drugie bardzo śmieszne. Co zabawnego jest w wyśmiewaniu się z choroby? To tak jakby mówić "ty grypo", tylko to mniej krzywdzące.

ocenił(a) serial na 6
Morska_Bryza

Ja się nie wyśmiewam tylko stwierdzam zaistniały fakt

annik_2

Ty korze, korkowcu itd...

ziutek11113

Najważniejsze że całe życie Kocham Becki - Ktoś wie czy można kupić gdzieś ten serial może być z napisami...

ziutek11113

Dziewczyny też miały ksywa "Amanda" jak chciało im się ubliżyć.

ziutek11113

Dziewczynom ubliżało się nazywając je "Amanda".

luis11

A dlaczego? Skąd ta Amanda?

lia_13

Żona Korkiego.

luis11

Oo, to tak daleko chyba nie dojechałam z oglądaniem serialu, aby Korki zdążył się ożenić. Dziękuję za odpowiedź.

ziutek11113

Rok ok 1994-95. w 5 kumpli chcemy pograć w Sensible Soccer u kolegi, niestety Amigę okupuje jego młodszy brat. Od razu sprawę stawia jasno
- młody, teraz my gramy, spadaj.
Ten się odgraża
- bo wykręcę korki!
Odpowiedź
- sam jesteś Korki.

ziutek11113

tak pamiętam, mam niedosłuch obustronny ale musiałam sobie z tym radzić w zwykłej podstawówce bo do specjalnej nie chcieli mnie przyjąć ;-(, bardziej niż nade mną pastwili się nad kolegą, który miał FAS. Do dziś jest mi go żal że w dzieciństwie nie miałam takiej mocy żeby mu jakoś pomóc... To jest wina rodziców że taką nieświadomą dzicz sobie wychowali.

ziutek11113

Ale jak to się szybko rozniosło. Ktoś podłapal z tym "korki" a potem młodzi w całej Polsce tak mówiła.

ziutek11113

Pamiętam, że takie wyzwisko było popularne wśród prostaków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones